منصوریان: دو سورپرایز ویژه در لیستم دارم

 

سرمربی استقلال در نشست خبری خود که هم اکنون در هتل المپیک برگزار می شود، به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.


 

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا منصوریان در اولین نشست خبری خود در تیم استقلال گفت:


با توانایی خودم و لطف خدا به استقلال بازگشتم

 


فرارسیدن ماه رمضان را به همه مردم ایران تبریک می‌گویم. خوشحالم از اینکه بعد از 8 سال با تلاش و زحمت خود و نگاه خداوند توانستم به خانه خودم بازگردم. نمی‌توانم خوشحالی خودم را کتمان کنم، من با زحماتی که کشیدم و توانایی‌های شخصی‌ام توانستم به استقلال برگردم. احتیاج به حمایت همه جانبه هواداران داریم. احتمالا تغییرات ما با مقاوت‌هایی روبه‌رو خواهد بود اما تلاشمان را می‌کنیم تا بتوانیم بهترین تیم را به میدان بفرستیم.


با خیلی از خروجی ها رفت و آمد و رفاقت دارم


تغییرات همیشه با مقاومت روبه‌روست .در لیستی که به باشگاه اعلام کردم صرفا نظر من نبوده بلکه نتیجه کارشناسی و نظر گروهی بوده که اعلام شد. من چند مشاور و کارشناس خوب دارم که در مصاحبه‌ها و برنامه‌ریز‌ی‌ها به من مشاوره می‌دهند. از همین الان به همه شما تضمین می‌دهم رفاقت من در این لیست تاثیری نداشته و صرفا نظرات کارشناسی برای اعلام آن موثر بوده، اگر می‌خواستم دوستی خود را تاثیر بدهم و منافع استقلال را در نظر نگیرم قطعا این لیست تغییر می‌کرد. من با خیلی از این بازیکن‌ها رفاقت و رفت و آمد خانوادگی دارم.


یک تیم کارشناس داریم


تفاوت بازیکنان بزرگتر با دیگر بازیکنان این است که آنها از نظر تجربی بسیار مهمترند و می‌توانند بازوهای من باشند. من با نسلی فوتبال بازی کردم که اغلب آنها سرمربی هستند. به اندازه کافی در گروه فنی ما کارشناس وجود دارد که بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

 

امسال آستانه تحمل ما پایین است


خیلی شفاف به شما بگویم کسی در تیم منافع شخصی‌اش را دخالت نمی‌دهد، سال سختی در پیش داریم و آستانه تحمل‌مان پایین است اگر احساس کنیم که با نوع رفتار و ادبیاتش بخواهد به استقلال لطمه بزند، عذر او را می‌خواهیم. من از همه اعضای هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه ممنونم و امیدوارم با هم تیم قدرتمندی را بسازیم.


تذکر وزارت ورزش برای هر دو تیم بوده


وظیفه داریم برای استقلال بهترین بازیکنان را جذب کنیم چون توقع هواداران همین است. اگر تذکری از وزارت ورزش بوده به هر دو تیم بوده. درباره ریخت و پاش هم نبوده بلکه مربوط به سقف قراردادها بوده ما کاری به تیم رقیب نداریم و تلاشمان را می‌کنیم که بهترین تیم را برای لیگ مهیا کنیم. مطمئنا وزارت ورزش اجازه خواهد داد که هر دو تیم ستاره داشته باشند اما طبیعی است که باید سقف قرارداد را رعایت کنیم. ما برای جذب بازیکنانمان اصلا توقف نمی‌کنیم و آن را انجام می‌دهیم.

 

با استقلال سفید بستم


من به شخصه وزیر ورزش و هواداران احترام می‌گذارم اصول احساسی من این است که می‌گویم سفید امضا می‌کنم. من نمی‌توانم علاقه‌ام به استقلال را نادیده بگیرم. وقتی با وزیر نشستم خیلی محترمانه به او گفتم من اصول خودم را رعایت می‌کنم و بدون نگاه کردن قرارداد استقلال را امضا می‌کنم. شما اگر خواستید می‌توانید نظرتان را بگویید. او در این قرارداد به من اختیار عمل داد، قرارداد من شأن تیمم است و نباید باعث پایین آمدن وضعیت ارزشی تیمم باشد.

 


برای این روزها گندم پاشیده بودم


من 3 سال آخر در استقلال پول نگرفتم، می‌دانید چرا؟ به خاطر اینکه برای روزهای اینچنینی گندم پاشیدم. قرارداد حرفه‌ای من شأن باشگاه و بازیکنان است. من به تیم رقیب کاری ندارم و فقط می‌توانم راجع به خودم حرف بزنم.

 

مظلومی برایم آرزوی موفقیت کرد


من به آقای مظلومی تماس تلفنی داشتم، از ایشان رخصت گرفتم او با پیامک به من تبریک گفتند و برایم آرزوی موفقیت کردند. من هیچ زاویه‌ای با نفرات قبلی ندارم چه آقای قلعه‌نویی، چه مظلومی، چه پورحیدری و چه افراد دیگر ایشان هم برای من در استقلال  آرزوی موفقیت کرد.


هیچ توقع مالی نداشتم


من در طول سال‌هایی که استقلال بودم هیچ وقت توقع مالی نداشته‌ام ولی باید بگویم سال گذشته تیم نفت اوضاع وحشتناکی داشت و امیدوارم هیچ گاه تیمی به آن شرایط دچار نشود. شاید تجربه آن برای ما لازم بود اما شرایط خیلی سخت بود و خوشبختانه در حال حاضر با اخباری که از داخل باشگاه گرفته‌ام اسپانسر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس وضعیت مالی خوبی برای آنها مهیا کرده است.

 

همه را در جریان می گذارم


یکی از دلایلی که گفتم شفاف‌سازی همین بود که اگر حرف و حدیثی حول تیم پیش آمد و یا دست‌هایی در کار بود نخواهم آنها را بیان کنم. من آستانه تحملی ندارم که نخواهم بگویم فلان شخص خود را پشت پیراهن استقلال قایم کرده و یا دیگری نمی‌خواهد تیم نتیجه نگیرد. همه این‌ها را با هواداران در جریان خواهم گذاشت تا اگر روند نتیجه‌گیری‌مان مختل شد، بدانند چه دست‌هایی در کار است. اگر ما بخواهیم فوتبال مالکانه با نتیجه‌گیری خوب انجام دهیم، هواداران راضی می‌شوند تا الان از همه استقلالی‌ها، هیات مدیره، مدیرعامل، وزارت ورزش و غیره فقط حمایت دیده‌ام و امیدوارم بتوانیم فوتبال مورد قبول هواداران را پیاده کنیم. امیدوارم در آخر فصل همه همین جا باشیم و مسیری را که طی کرده‌ایم تا به موفقیت برسیم را با یکدیگر مرور کنیم.


مازادی ها مازاد نیستند !


در سال‌های گذشته یک نکته غلطی وجود داشت و آن هم اینکه لیست مازاد اعلام می‌کردند، لیست مازاد توهین به هر بازیکنی است در حالی که بازیکنی که حتی یکسال در تیمی مانند استقلال زحمت کشیده باشد، نباید عنوان کرد در لیست مازاد قرار بگیرد ما هم عنوان کردیم افرادی که قرارداد ندارند، می‌توانند به تیم دیگری بروند و آنهایی هم که قرارداد دارند با باشگاه به توافق برسند. خیلی آماتورگونه و غیرحرفه‌ای است که ما بخواهیم از لیست مازاد بگوییم. من با بخشی از این بازیکنان دوست هستم و هیچ وقت آنها را بازیکنان مازاد باشگاه نمی‌دانم.


جباری و منتظری قرارداد دارند


ما لیستی ارائه دادیم که عجیب و غریب نیست، تاکنون 3 بازیکن گرفتیم که در حد استقلال بودند. خیلی از افرادی می‌گویند که در لیست ما نیستند، ما  3 بازیکن هم ان‎شاءالله در این هفته خواهیم گرفت. سعی می‌کنیم ستاره‌های جوانی در سن 20 تا 25 سال جذب کنیم تا برای آینده استقلال مفید باشد. البته ما اگر بهترین بازیکن ها را هم بگیریم، خیلی کار عجیب و غریبی نمی‌کنیم چون هر مربی‌ای جای من باشد، سعی می‌کند بهترین تصمیم را برای جذب بازیکنان بگیرد. مجتبی جباری و پژمان منتظری نام‌هایی هستند که همیشه در لیست باشگاه استقلال هستند اما آنها گویا یک سال دیگر با الاهلی قرارداد دارند و من هم مانند شما از این جریان اطلاع دارم.


امیری افتخار من است


ما در مورد وحید امیری چیزی نمی‌گوییم. ما نخواستیم سروصدایی به پا کنیم اما 2 بازیکن در لیست داریم که می‌توانند سورپرایز ویژه‌ای برای هواداران باشند اما در مورد وحید سعی می‌کنم چیزی نگویم. زمانی که من به نفت آمدم او مانند درختی بود که شاخ و برگ ا ضافه داشت اما هم اکنون هرس شده است. در رقابت ما و پرسپولیس قیمت وحید هم بالا رفته است، نوش جانش. خوشحالم که بازیکنم در رنکینگ بهترین بازیکنان ایران قرار گرفته است. این باعث افتخار من است که موجب پیشرفت بازیکنم شود.


من و کی روش


کمی به عقب برگردیم، ما پرسپولیس را بردیم. گفتند کارلوس کی‌روش به منصوریان کمک کرده است، در دو سال گذشته هیچ تیمی نتوانست از پیش روی نفت جان سالم به در ببرد. کسی نگفت کی‌روش کمک کرده، من 3 سال سرمربی تیم امید و دستیار بودم، 3 سال نوکری تیم‌ملی را کردم اما فکر می‌کنم کمتر کسی حاضر باشد جای من فعالیت کند. اگر می‌خواهید آنالیزور و دستیار باشید، باید قد خود را کوتاه‌تر کنید تا بتوانید پیشرفت کنید.


رفتن به  تیم ملی حق طبیعی من بود


چند روز پیش سر تمرینات تیم‌ملی رفتم و بعضی از بازیکنان به سراغ من آمدند و با من روبوسی کردند، بعضی ها اعتراض کردند که چرا من رفتم. اما باید بگویم که این حق طبیعی من است که به سر تمرین تیم‌ملی بروم، بعضی از آنها شاگردان من بودند و طبیعی بود که به سراغ من بیایند. اگر می‌خواستم بازیکنی را جذب تیمم کنم سر تمرین نمی‌رفتم به هتل می‌رفتم.


اخلالگران را معرفی می کنم


ما یک اسم به نام استقلال داریم که همه پشت آن قرار می‌گیریم. حاج آقا افشارزاده ریسک کرد و من به استقلال بازگرداند، مانند 21 سال پیش که گروهی من را به استقلال آوردند. هیات مدیره اکنون این ریسک را پذیرفت تا یک مربی از جنس خودشان به استقلال بیاید. نام من در مقابل استقلال نام بزرگی نیست اما می‌گویم که اگر کسی بخواهد پشت پیراهن استقلال خود را قایم کند، چون قول شفاف سازی داده‌ام فورا نام او را مطرح می‌کنم.

 

از کی روش حمایت کامل می کنیم


ما با تمام علاقه و عشقی که به استقلال داریم اولویت اولمان پرچم سه رنگ کشورمان است و از آقای کی‌روش حمایت کامل می‌کنیم. سعی می‌کنیم با مسئولان کادرفنی تیم‌ملی هماهنگی کامل داریم. ما سال گذشته هم در تیم نفت 3 بازیکن تیم‌ملی داشتیم اما مشکلی با کی‌روش و تیم‌ملی نداشتیم. ما اگر برنامه خودمان را در بدنسازی داشته باشیم و بازیکنیان  را در اختیار تیم‌ملی نگذاریم، برج 8، 9 بازیکنانمان رو به مصدومیت می آورند.


سال خوب و سختی داشتم


من در سال اول تجربه خوبی با نفت داشتم اما در سال دوم یک تجربه بسیار تلخ با این تیم داشتم و سال سختی را از سر گذراندم. همین جا می گویم از نظر امتحانی که پس داده‌ام سال خوبی داشته‌ام اما بسیار کار سختی بود.


قنبرزاده دوست را ترجیح می دهم


من در آخرین بازی برابر سایپا از همه خداحافظی کردم. بعد از آن به آقای قنبرزاده گفتم که چند آپشن خوب در تیم لیگ‌برتری دارم و اعلام کرده بودم به سرعت از نفت جدا می‌شوم. هیچ مشورت با او درباره استقلال نکرده بودم، او را بسیار دوست دارم و ممنون وی و اعضای هیات مدیره این تیم هستم. ترجیحم این است که با آقای قنبرزاده دوستی‌ام را ادامه دهم تا همکاری.

 

رویای من مربیگری استقلال


هر کسی که از من حمایت کرده قطعا به صورت دلی بوده و نمی‌خواهم غیرمنطقی حرف بزنم. هر بازیکن بزرگی که در استقلال دوره بازیگری‌اش را تمام می‌کند یکی از رویاهایش حضور روی نیمکت این تیم است. برای من هم به همین ترتیب. همانطور که برای بازیکنان مختلف اتفاق افتاد. هر چند من زیاد جوان نیستم ولی معتقدم دایره‌ای شکسته شده و یک مربی جوان به مربیان به استقلال اضافه شده است.


امیدوارم شکافی بین ما نیفتد


من مانند خیلی‌ها نیستم که بگویم روزنامه یا سایت نمی‌خوانم حتی اگر خودم هم وقت نکنم، گروهی دارم که تمام مطالب در رسانه‌ها را برای من می‌گویند از همه رسانه‌ها ممنونم. امسال سال صبر و حوصله برای استقلال و هواداران است. امیدوارم که شکافی بین ما نیفتد تا بتوانیم به موفقیت برسیم.


این پیراهن مقدس است


مجیدی دیروز در صفحه اینستاگرامش یک مطلب خوب نوشته، اگر پیشکسوتان هر حرفی بخواهند بزنند می‌توانند به من زنگ بزنند و نظرشان را بگویند. مجیدی هم به من لطف داشت و حتی عنوان کرده بود که پیراهنش آزاد است، من به او قول می‌دهم که کسی که لایق پوشیدن این پیراهن باشد، من به او می‌دهم در غیراینصورت پیراهن را نگه می‌دارم. پیش از این به باشگاه هم عنوان کرده‌ام که نسبت به هیچ پیشکسوتی بیانیه‌ ندهد. بازیکنی باشد که لایق این پیراهن باشد، می‌دهم فرهاد مجیدی به او پیراهن را بدهد. زمانی که من به استقلال آمدم پیراهن عبدالعلی چنگیز را به من دادند پس از آن نیز شماره 8 را پوشیدم، شماره پیراهن و احترام به آن برای من قابل اهمیت است. اگر بازیکنی جانماز گیرش نیامد می‌تواند روی پیراهن استقلال نماز بخواند.

 

از نفت به استقلال


ما پلن یک ساله‌مان را هفته بعد اعلام می‌کنیم و برای یک سال آینده برنامه‌مان را می‌دهیم. ما چون برنامه تیم‌ملی را می‌دانیم حتی برنامه غذا خوردنمان را هم می‌دهیم کل گروه آنالیز نفت به اتفاق من به باشگاه استقلال می‌آیند و دستیاران ما را تشکیل می‌دهند. محمد خرمگاه و علی چینی قطعا به ما اضافه می‌شوند و مربی دروازه‌بان‌هایمان حمید بابازاده خواهد بود. گمانه‌زنی نمی‌خواهم داشته باشم اما علاقه‌ای ندارم کسی به من چیزی تحمیل کند. کمی در شفاف‌سازی زیاده روی می‌کنم چون نگران مربیگری‌ام در استقلال هستم.


25 خرداد استارت می زنیم


25 خرداد استارت می‌زنیم اما بسته به شرایط تیم‌ملی ممکن است برنامه‌مان را تغییر بدهیم و از 25 به 30 خرداد تغییر برنامه بدهیم اما اگر بازیکنی در مسیر بدنسازی غیبت داشته باشد، به شدت آسیب می‌بینند و قطعا ضربه می‌خورد. دستیار خارجی هم متاسفانه با باشگاهی قرارداد دارد، دو نفر دیگر را مدنظر دارم اما فعلی نامی از آنها نمی‌برم.

 

مدیر ارشد فیفا مشاور من است


من هیچ کاری را بدون حساب و کتاب انجام نمی‌دهم یکی از مدیران ارشد فیفا یکی از مشاوران حقوقی من هستند. من هم کاغذ فسخ قرارداد دارم و هم کاغذ طلب باشگاه نفت، نه تنها پولی نگرفتم بلکه بسیاری هم خرج کردم. من شکایت نکردم که بخواهم منتظر نظر کمیته انضباطی باشم. من طبق یک بند زیر 50درصد پول گرفتم و می‌توانستم از این تیم جدا شوم. برای تیم نفت پایان لیگ‌برتر اتمام سال است و من هیچ کار غیرقانونی در زمینه جدایی از این تیم نکرده‌ام. کافی است آقایان بروند و از سازمان لیگ استعلام بگیرند.


سرپرست پورحیدری است


من کادرفنی‌ام را اعلام کرده‌ام تمام تلاشم را کردم که بتوانم به استقلال کمک کنم. در مورد سرپرست استقلال هم باید بگویم این تیم سرپرست دارد و ایشان آقای پورحیدری هستند. او کوه تجربه و به قولی پدر فوتبال استقلال است. خدا را شکر در سلامتی کامل به سر می‌برد.


تمرین ما بسته نخواهد بود


درهای استقلال همیشه به روی هواداران باز است، در تمرین ما هم هیچ وقت به روی هواداران بسته نیست. اگر بخواهیم کار تاکتیکی عجیب و غریبی انجام بدهیم حتما قبل از تمرین اعلام می‌کنیم. اعتقاد دارم حضور هواداران می‌تواند کمک شایانی به بازیکنان در تمرین بکند. بازیکن باید از حضور هوادار در کنار زمین لذت ببرد، ایجاد ترس و ناامنی برای بازیکنان به نفع تیم نیست.

 

مصاحبه در میکسدزون و کنفرانس


این روال ماست که هفته‌ای یک بار کادرفنی و بازیکنان می‌توانند در نشست مطبوعاتی حضور داشته باشند یا در میکسدزون اقدام به مصاحبه کنند اما خودتان حق بدهید که اگر قرار باشد هر روز مصاحبه کنیم نمی‌توانیم تمرکز تاکتیکی داشته باشیم.


با هیچ کس زاویه ندارم


در مورد سکوها باید بگویم هیچ وقت با هیچ بازیکن و هیچ مربی‌ای زاویه نداشته‌ام. همیشه رابطه‌ام با همه هواداران خوب بوده از همه آنها می‌خواهم که امسال با استقلال رابطه خوبی داشته باشند. بیایید همه نام‌های بزرگ را در یک سینی بگذاریم و از یک نام به اسم استقلال حمایت کنیم. من این همیت را در سال‌های گذشته بین تماشاگران ندیدم، با هیچ کس زاویه ندارم و خیلی راحت نظرم را می‌گویم، رسما همین جا نظرم را می‌گویم که از استقلال حمایت کنند نه علیرضا منصوریان. من فکر می‌کنم استقلال سالی باشد که همه ما از بازی استقلال لذت ببریم.نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:تاريخ : چهار شنبه 19 خرداد 1395 | 4:52 PM | نویسنده : کیانا |
.: Weblog Themes By BlackSkin :.