ین مربی 44ساله پس از تنها یک فصل حضور به عنوان سرمربی بارسلونا از این تیم جدا شد.

سایت گل – بیل شنکلی اشتباه می‌کرد. او می‌گفت: «برخی می‌گویند فوتبال مساله مرگ و زندگی است. اما من از این حرف آنها بسیار ناراحتم. مطمئن باشید فوتبال بسیار بسیار مهم‌تر از این‌هاست.»

اما واکنش‌ها به جدایی تیتو ویلانووا نشان می‌دهد که این حرف او در دورترین فاصله ممکن با واقعیت قرار دارد. پس از اعلام جدایی تیتو مسائل داخل میدان اهمیت خود را از دست داد.

باشگاه کاتالان بازی دوستانه‌اش در لهستان در روز شنبه را لغو کرد و تمامی بازیکنان تیم اصلی (به جز آنهایی که پس از جام کنفدراسیون‌ها به تعطیلات رفته بودند) در نشست خبری غیرمنتظره ساندرو روسل حضور داشتند. روسل خبر بد را به رسانه‌ها اعلام کرد: تیتو به دلیل ادامه درمانش از بارسلونا جدا می‌شود. او دیگر نمی‌تواند مربی تیم باشد.

روسل گفت جانشین او هفته بعد مشخص می‌شود. در حال حاضر اما همه به فکر تیتو هستند، نه به فکر این که چه کسی جایش را می‌گیرد. این موضوع فعلا اهمیتی ندارد. تنها یک موضوع مهم است: سلامت ویلانووا. مربی بارسا اکنون می‌تواند بدون فشار و استرس فوق‌العاده مربی‌گری از سرطان خود رهایی یابد.

اریک آبیدال که خودش از سرطان رهایی یافته و به فوتبال حرفه‌ای برگشته برای تیتو آرزوی سلامت کرده است. بارسا به او پیشنهاد تمدید قراردادش را داد اما این پیشنهاد هرگز عملی نشد.

 
تک فصل تیتو به عنوان مربی بارسا

بازی
برد
مساوی
باخت
گل زده
گل خورده
امتیاز در لیگ
قهرمانی های اصلی
60
43
9
8
158
66
100
1

دیگران مانند لیونل مسی، داوید ویا، تیاگو آلکانتارا، رادامل فالکائو، خوان ماتا و چندین شخصیت مشهور فوتبالی دیگر، در کنار دیگر ورزشکاران مانند پائو گاسول، بسکتبالیست مشهور کاتالان برای او پیام حمایت فرستادند.

دوران مربی‌گری تیتو در بارسلونا در سال 2007 آغاز شد. او دستیار پپ گواردیولا در بارسای B بود و سپس به همراه دوست قدیمی‌اش ارتقا یافت و چهار فصل پر از موفقیت را در تیم اصلی گذراند.

مربی کاتالان در آخرین فصل حضور پپ، یعنی 12-2011 مرخصی گرفت تا توموری سرطانی در گلویش را جراحی کنند. او سپس تحت درمان سرطان قرار گرفت. اما او احساس می‌کرد توان لازم برای جانشینی گواردیولا در سال 2012 را دارد.

ویلانووا با بارسا در لالیگای 13-2012 با 100 امتیاز قهرمان شد و با رکورد ژوزه مورینیو در رئال مادرید در فصل گذشته برابری کرد. اما او دو ماه از فصل را به دلیل عود سرطان گلو از دست داد و اکنون مجبور به کناره‌گیری شده است. این در حالی است که او مرتبا می‌گفت امسال هم می‌تواند مربی بماند.

روسل گفت که روند معاینات نشان داده او باید درمان‌های بیشتری انجام دهد که این سازگار با زمان لازم برای مربی‌گری تمام‌وقت در یک باشگاه نیست.

رییس باشگاه به خبرنگاران گفت: «پس از مشاهده تست‌های روتین او باید درمان‌هایش را ادامه دهد و نمی‌تواند دیگر مربی تیم بارسلونا باشد. می‌خواهم برای او و خانواده‌اش نهایت احترام را قائل شوید.»

سلامتی مهم‌تر است. اما ویلانووا در حالی می‌رود که میراثی گران‌بها به جا می‌گذارد. تیم تماشایی گواردیولا را احتمالا به عنوان بهترین تیم تاریخ بارسا به یاد خواهند آورد. اما تیم تیتو بهترین عملکرد تاریخ بارسلونا در لالیگا را دارد. او همچنین در 14 قهرمانی پپ در چهار سال نقشی کلیدی داشت.

همان‌گونه که پسر تیتو گفت، مهم‌ترین بازی او در راه است. بردن آن بسیار بسیار مهم‌تر از 100 امتیاز یا هر قهرمانی‌ای است که با بارسلونا در پنج سال گذشته داشت.تاريخ : دو شنبه 30 تير 1392 | 11:57 PM | نویسنده : کیانا |

 

ستاره اسپانیایی باشگاه بارسلونا پیغامی حمایتی برای سرمربی تیمش که با سرطان می جنگد داشته است


سایت گل- آندرس اینیستا، ستاره باتجربه باشگاه بارسلونا مطمئن است که تیتو ویلانووا، سرمربی جوان تیمش که اخیرا بیماری سرطانش مجددا عود کرده و با این بیماری دست و پنجه نرم می کند، دوباره پیروز این نبرد زشت خواهد بود.

حدود یک سال و نیم است که تیتو با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کند واینیستا که این روزها برای شرکت در مراسم بزرگداشتش در سرزمین مادری اش، فوئنته آلبییا حضور داشت در صحبت هایی راجع به بیماری تیتو صحبت کرد و گفت:« مهمترین چیز شخصیت فرد، جدای از بعد ورزشی اش است . تیتو مدتهاست که سختی های زیادی می کشد و امیدوارم که هرچه زودتر شرایط سخت او به پایان برسد.»

اینیستا در ادامه صحبت هایش ، روز جمعه را این طور تشریح کرد:« امروز روزی مملو از احساسات ضد و نقیض بود. از یک سو به خاطر این مراسم بزرگداشتی که در سرزمین مادری برایم برگزار شده، خوشحالم و از سوی دیگر ناراحتم، چون سرمربی مان مجبور است نیمکت مربیگری تیم را ترک کند.»

روز گذشته مراسمی در فوئنته آلبییا برگزار شد که طی آن از مجسمه برنزی اینیستاکه دراین منطقه نصب شده بود پرده برداری شد. او در ادامه صحبت هایش گفت:«برای تیتو قدرت و توان بالایی را آرزو می کنم.»

وبعد از این جمله بود که حاضران درمراسم به شدت او رامورد تشویق قرار دادند.تاريخ : یک شنبه 30 تير 1392 | 11:54 PM | نویسنده : کیانا |

دیشب رئیس باشگاه بارسلونادر کنفرانسی خبری از جدایی تیتو از نیمکت مربیگری این تیم خبر داد

سایت گل- دیشب ساندرو روسل رئیس باشگاه بارسلونا در کنفرانسی خبری شرکت کرد و از جدایی تیتو ویلانووا، سرمربی جوان این تیم از نیمکت مربیگری تیم کاتالان به دلیل عود کردن مجدد بیماری سرطانش گفت.
دو ردیف ابتدایی سالن کنفرانس خبری برای مقامات و بازیکنان تیم اصلی بارسلونا خالی بود و ستاره هایی مثل مسی و پویول با چهره هایی درهم صحبت های رئیس باشگاه را گوش می دادند. طبق گزارش منتشره در روزنامه آ.اس فردی که بیش از سایرین تحت تاثیر قرار گرفته و احساساتی شده بود، جوردی رورا بود و این پویول بود که به او دلداری می داد.

 تاريخ : یک شنبه 30 تير 1392 | 11:39 PM | نویسنده : کیانا |

 

ساندرو روسل، رئیس باشگاه بارسلونا دقایقی پیش در کنفرانسی خبری شرکت و اعلام کرد که تیتو از این پس سرمربی بارسا نخواهد بود

سایت گل- دقایقی پیش ساندرو روسل رئیس باشگاه بارسلونا در کنفرانسی خبری شرکت کرد و اعلام نمود که تیتو ویلانووا به خاطر عود کردن مجدد بیماری سرطانش قادر به همراهی بارسا و ادامه حضور برروی نیمکت مربیگری این تیم نخواهد بود. از همین رو قصد داریم تا دراینجا مروری تصویری بر روزهای مربیگری تیتو در باشگاه کاتالان ، از شروع با پپ گرفته تا جانشینی او به جای گواردیولا در شروع فصل گذشته، بپردازیم

تیتو و گواردیولا در سال 2009؛ وقتی پپ سرمربی بارسا و تیتو دستیار او بود

تیتو در جریان بازی بارسا- بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا در سال 2009

بفرمایید ادامه مطلب:ادامه مطلب
تاريخ : یک شنبه 30 تير 1392 | 11:0 PM | نویسنده : کیانا |

 

 

تیتو ویلانووا به دلیل مشکلات جسمانی از پست مربی‌گری بارسلونا کنار رفته است.

سایت گل – تیتو ویلانووا، مربی سابق بارسلونا که به دلیل مشکلات مربوط به سرطان گلو از سمت خود کناره‌گیری کرد در نامه‌ای سرگشاده از همه افرادی که از او حمایت کرده‌اند تشکر کرده است.

متن کامل نامه او را در زیر می‌خوانید:

«ممنونم بارسا؛ ممنونم از همه.

پس از پنج سال شگفت‌انگیز به عنوان مربی در تیمی که رویاها را به حقیقت رساند، زمان آن رسیده که تغییری در زندگی حرفه‌ای‌ام بدهم و خودم را وقف فرآیند درمان بیماری‌ای کنم که یک سال و نیم