بارسلونا برنامه نسبتا آساني را تا بازي مقابل رئال در روز سوم آبان در پيش دارد.


 

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان انریکه تا زما نبازی مقابل رئال باید پنج بازی در لالیگا داشته باشند و امیدوار هستند که بتوانند تا ال کلاسیکوی برنابئو فاصله شش امتیازی را با رئال حفظ کنند.

بارسلونا باید در زمین دو تیم لوانته و مالاگا به میدان برود و پس از آن سه بازی آسان پیش روی کاتالان ها خواهد بود. بارسا میزبان گرانادا خواهد بود، در وایکاس به مصاف رایو وایکانو می رود و در نیوکمپ از ایبار پذیرایی خواهد کرد.

رئال در این بازه بازیهای مشکل تری را پشت سر خواهد گذاشت. تیم آنچلوتی باید در این مدت در ال مادریگال مقابل ویارئلا قرار گیرد و در برنابئو از اتلتیک بیلبائو پذیرایی کند.


تاريخ : شنبه 29 شهريور 1393 | 6:35 PM | نویسنده : کیانا |

 

دروازه بان شيليايي بارسلونا در بازي تيمش مقابل لوانته در ترکيب اصلي قرار مي گيرد.


 

به گزارش "ورزش سه"، کلودیو براوو پس از استراحت در بازی بارسلونا مقابل آپوئل نیکوزیا به ترکیب اصلی کاتالان ها بر می گردد و درخشش تراشتگن در مقابل تیم قبرسی قرار نیست که چیزی را عوض کند.

انریکه فعلا به دروازه‌بان شیلیایی اعتماد دارد. براوو از آغاز فصل تا کنون همیشه در ترکیب اصلی بارسا در لالیگا قرار داشته است و در مقابل لوانته نیز جایگاه خود را حفظ خواهد کرد.


تاريخ : شنبه 29 شهريور 1393 | 6:34 PM | نویسنده : کیانا |

 

عملکرد درخشان يک بازيکن نونهال در تمرين بارسا نگاه هاي زيادي را به خود جلب کرده است. 

به گزارش "ورزش سه"، یکشنبه گذشته لئو مسی عکسی از خود در شبکه های اجتماعی در کنار یک کودک به نام " آگوستین منتشر کرد. آن کودک، پسر برادر او رودریگوست. این پسر 6 ساله شیفته فوتبال است. حضور در کنار یکی از بهترین بازیکنان دنیا موجب شده است تا بتواند راحت تر در ورزش مورد علاقه اش پیشرفت کند. آگوستین پس از پشت سر گذاشتن تست های لازم به مدرسه فوتبال بارسا ملحق شده است
آگوستین 6 ساله در تیم " آدریانو" در رده های پایه بارسا توپ می زند. پای تخصصی او پای راست است و فعلا تنها هدفش پیشرفت است. 


تاريخ : شنبه 29 شهريور 1393 | 6:26 PM | نویسنده : کیانا |

 آينده نگري سرمربي بارسا

يکي از شباهت هاي لوئيس انريکه مربي جديد بارسا با پپ گوارديولا، استفاده هر دو مربي از استعداد هاي جوان لاماسياست.

 


به گزارش "ورزش سه"، پپ گواردیولا وقتی در سال 2008 به مربیگری بارسا منصوب شد؛ بلافاصله درهای تیم اول باشگاه را به روی بازیکنان جوان و بااستعداد تیم های پایه ای بارسا از جمله پدرو،بوسکتس،سرخی روبرتو،مونتویا و نیز جفرن باز کرد.
همین کار را لوئیس انریکه در بدو ورودش به باشگاه انجام داد.این مربی جوان در همین مدت اندک نشان داده است که به هیچ بازیکنی تعهد ندارد و جز برخی بازیکنان فوق ستاره، مابقی بازیکنان، جای تثبیت شده ای در ترکیب ثابت بارسا ندارند.
نگاه ویژه انریکه به لاماسیا و وارد کردن بازیکنانی چون منیر الحدادی،ساندرو و سامپر از تیم های پایه ای بارسا به تیم اول باشگاه،تاکنون جواب داده و پیش بینی می شود که روند ورود استعدادهای ناب لاماسیا به تیم اول بارسا همچنان ادامه داشته باشد.
بارسلونای جدید به شدت یادآور روزهای آغازین پپ گواردیولا در بارسلونا است. در شرایطی که مسی و نیمار هر دو از بند مصدومیت رها یافته و خرید های جدید بارسا از جمله راکیتیچ نیز به خوبی در تیم جا افتاده اند؛ هواداران بارسا بیش از پیش به تیم جدید خود امید بسته اند.
تاريخ : شنبه 29 شهريور 1393 | 6:22 PM | نویسنده : کیانا |

 

بارسلونا فردا در شهر والنسيا و در چهارمين هفته لاليگا بايد به مصاف لوانته برود.


به گزارش "ورزش سه"، اگر اتفاق خاصی نیفتد؛ باید شاهد بازگشت بوسکتس،راکیتیچ و اینیستا به ترکیب اولیه این تیم باشیم.

راکیتیچ و بوسکتس حتی یک دقیقه نیز در مقابل آپوئل به میدان نرفتند؛ در حالیکه اینیستا برای تغییر روند کند بازی بارسا در آن بازی، از نیمه دوم وارد بازی شد که البته او نیز کاری از پیش نبرد.

با وجود این تغییرات محتمل، هنوز نمی توان به روشنی گفت که انریکه چه ترکیبی برای بازی فردا در سر دارد.این مربی دیروز را به بازیکنان خود استراحت داده بود با این وجود،برخی ترجیح دادند تا برای حفظ آمادگی بدنی خود،در کمپ خوان گامپر حاضر شوند. بازیکنانی نظیر یوردی آلبا و ماسچرانو.

دیگر نکته مبهم در ترکیب بارسا به پست دروازه بانی برمی گردد. هنوز مشخص نیست که برای بازی فردا، انریکه از براوو استفاده خواهد کرد یا از تراشتیگن.

دروازه بان آلمانی بارسا(تراشتیگن)، در مقابل آپوئل نمایش خوبی داشت و شاید بار دیگر از ابتدا برای بارسلونا به میدان برود. این در حالی است که کلودیو براوو در سه بازی نخست بارسا در لالیگا دروازه بان ثابت کاتالان ها بوده است.

بارسلونا در حال حاضر با 9 امتیاز صدرنشین لالیگاست.تاريخ : شنبه 29 شهريور 1393 | 6:13 PM | نویسنده : کیانا |

 

لوئيز سوارز در فاصله پنج هفته تا اتمام محروميتش کاملا در بارسا جا افتاده است.


 

 به گزارش "ورزش سه"، مهاجم اروگوئه ای انگیزه زیادی دارد تا به بهترین شکل در بازی سوم آبان در ال کلاسیکو مقابل رئال به میدان برود. این بازیکن از هر فرصت تمرینی استفاده می کند تا به بهترین شکل با تیم لوئیز انریکه هماهنگ شود. سوارز به خوبی در رختکن بارسا جا افتاده است و به عنوان یکی از گرانقیمت ترین خریدهای تاریخ بارسا آماده است تا نشان دهد که بارسا  اشتباه نکرده که به سراغ او آمده است.

یکی از بازیکنانی که کمک زیادی به سوارز کرده است، آندرس اینیستاست. وکیل هر دو بازیکن پره گواردیولاست و به همین واسطه از گذشته با یکدیگر آشنایی دارند. این دو به طور مداوم با یکدیگر در ارتباط هستند.

سوارز خیلی زود با بقیه بازیکنان بارسا متحد شده است. نزدیکی جغرافیایی به بازیکنان آرژانتینی باعث شده است که خیلی زود با آنها اخت شود. به طور مثال او قبل و بعد از تمرینات با مسی و ماسکرانو خوش و بش می کند.  رابطه سوارز و مسی بسیار خوب است و با همدیگر رابطه بسیار خوبی دارند.

هماهنگ شدن مهاجم سابق لیورپول با تمرینات بارسا  آسان نبود چرا که سبک تمرینات بارسا با تیمهای انگلیسی کاملا متفاوت است اما سوارز با تمرینات نیز خیلی زود آشنا و هماهنگ شد.

یکی دیگر از دوستان نزدیک سوارز در رختکن بارسا توماس فرمالن است. این دو بازیکن زمانی در کنار همدیگر در آژاکس بازی می کرده اند و با توجه به دوستی قدیمی در رختکن بارسا با یکدیگر گرم می  گیرند.  هر دو نفر در محله کاستیادفلس زندگی می کنند و از این بابت نیز با یکدیگر آشنا هستند.

به هر صورت به نظر می رسد همه چیز مهیاست تا سوارز نشان بدهد که 81 میلیونی که سران بارسا برای او هزینه کرده اند بیهوده نبوده است.


تاريخ : شنبه 29 شهريور 1393 | 6:4 PM | نویسنده : کیانا |

 

استفاده پرشمار بارسا از بازيکنان آکادمي در همين آغاز فصل باعث تعجب کارشناسان شده است.


 

 به گزارش "ورزش سه"، در حقیقت گروه تحقیقاتی پرایم تایم اسپورت توضیح داد که هیچ تیمی در میان بزرگان اروپا به اندازه بارسا از آکادمی خود استفاده نمی کند. در یک ماه آغازین فصل، محصولات آکادمی بارسا همچون مسی ، اینیستا و مونیر بیش از 2415 دقیقه به میدان رفته اند که این آمار در میان لیگ های معتبر بی نظیر است.

دومین آمار از نظر بیشترین فرصت به آکادمی در میان تیمهای